JALGPALL: Jalgpalli maavõistluste sarjas tuli Raplamaal külaliste paremust tunnistada

18. novembril kohtusid Raplas jalgpallihallis Eesti maavõistluste sarja raames võõrustaja Raplamaa ja külalised Hiiumaa. Maavõistlused on 2012.a. käivitatud sari kus omavahel kohtuvad kodus-võõrsil printsiibil 15 maakonna koondised + Tallinna koondis, kokku igal koondisel 30 kohtumist ja sari kestab 30 aastat, mis omanäoline rekord.

Viimati peetud kohtumine Hiiumaaga oli Raplamaale kümnendaks kohtumiseks ja kahjuks tuli seekord võtta kodus vastu napp 0:1 kaotus. Möödunud aastal Hiiumaal võitsime ise sama tulemusega, seega jäi see paar omavahel kokkuvõttes viiki. 

Seekordse koondise komplekteerimine algas väikese ehmatusega, kui näis, et osalejaid pole üldse kerge leida, siis lõpuks oli soovijaid meeldivalt palju ja võis tunda isegi konkurentsi.  Jalgpalli harrastajaid Raplamaal on ja iga aasta lisandub uusi koolitatud mängijaid maakonnas tegutsevatest jalgpallikoolidest.

Raplamaa koondis koosnes paljude klubide mängijatest ja osalejaid oli alates endistest Eesti koondislastest, meistriliiga mängijatest kuni madalamate liigade mängijateni. Võistkonna komplekteerisid Karl Sassian, Janno Kivisild ja Taavi Tüvist.

Mäng. Mängu esimese poole olid üritavamaks pooleks külalised ja mängu ainus värav sündis avapoolaja viimastel minutitel kui pikk pall lendas meie kaitsjate selja taha ja vastane sai jooksu. Teisel poolajal oli selgelt domineerivam Raplamaa ja häid väravavõimalusi tekkis mitmeid, eriti mängu lõpuminutitel. Paraku sai aeg ennem otsa kui pall leidis tee vastaste väravasse.

Raplamaal on mängitud kümme mängu ja nendest on 4 võidetud, üks mängitud viiki ja viis kaotatud. Peale 2022.a. mängude tulemusi asutakse tabelis 8. kohal, kuueteistkümne koondisega tabelis. 

Raplamaa koosseis:
Tauri Bachmann, Tõnis Pärna (67. Karel Kadarik), Karel Kalda (46. Georg Lauri) , Gert Remmel (22. Birk Oidram), Martin Regat (46. Kardo Linna), Kristjan Erm (59. Mervin Mägi), Karl Sassian, Rauno Tutk (74. Brenet Rohtoja), Alo Bärengrub (62. Priit Põldmaa), Kaspar Krill (90. Vidrik Teder), Erich-Raimond Stepanjuga (46. Sten Meerbach). Meeskonna treenerid olid Toomas Sassian ja Janno Kivisild

Jaga seda postitust: