Raplas avati pidulikult jalgpallihall

Jalgpallihallide rajamise projekt on lõpule jõudnud esimese etapiga, kui möödunud nädalal avati pidulikult Rapla jalgpallihall.

Rapla Kesklinna kooli kõrvale rajatud jalgpallihall läks kokku maksma veidi üle 2,7 miljoni euro, millest Kultuuriministeeriumilt saadi toetusena 1,5 miljonit eurot ning Eesti Jalgpalli Liit panustas 100 000 euroga.

Jalgpallihallide ehitamine on pikemaajalisem projekt kultuuriministeeriumi ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) koostööna, mille eesmärk on rajada vähemalt üks jalgpallihall igasse Eesti maakonda. Projektiga tehti algust 2020. aastal, kui plaani kuulus nelja halli rajamine. Mullu novembris sai esimesena valmis Viljandi Männimäe hall ning detsembris avati Haapsalu lähistel Uuemõisa jalgpallihall. Tänavu aprillis jõudis lõpule Tartu Annemõisa halli ehitus ning nüüd avati pidulikult Rapla jalgpallihall.

Eelmisel aastal eraldati raha hallide ehituseks Jõhvi, Rakvere, Kuressaare ja Pärnu vahel. 2022. aasta eelarves on eraldatud kuus miljonit eurot jalgpallihallide rajamiseks Narva, Paidesse, Jõgevale ja Viimsisse.

Pildil Eesti Jalgpalli Liidu peadirektor Tõnu Sirel halli avamisel. Foto: Taimo Tammik/Rapla vallavalitsus

Jaga seda postitust: