56. Eesti Seeniorispordi ja Spordiveteranide Liidu spordimängud toimusid 29.-30. juulil Märjamaal

Eelmisel nädalavahetusel peeti Märjamaal 56. Eesti Seeniorispordi ja Spordiveteranide Liidu suvemängud. Lisaks sportlikule väljundile on spordimängude eesmärk on propageerida tervislikke eluviise, pakkuda veteransportlastele võistlusvõimalust ja edendada sõprussidemeid liikmeskonna vahel. Selgitada võitjad kergejõustikus, võrkpallis, korvpallis (3×3), mälumängus, petankis, kettagolfis, ujumises ja orienteerumises.

 

Osalema olid oodatud kõik vähemalt 35 aastased ning vanemad naised ja mehed, kes oma maakonna esindamiseks erinevatel võistlusaladel punkte kogusid. Lisaks individuaalsetele tulemustele selgitati välja sportlikud maakonnad eelpool nimetatud 8 spordialal. Kõige vanem osavõtja meestest oli oktoobris oma 90. sünnipäeva tähistav Tartu esindaja Anatoli Sillari ning naistest Raplamaa esindaja Leili Kaas (88).

 

14 maakonnast oli võistlustele registreeritud 723 sportlast. Suurima osalejate arvuga oli esindatud Pärnumaa, järgnesid Raplamaa ja Tartumaa.

 

Kohtunikke oli kahe päeva jooksul ametis üle 50.

 

Paremusjärjestus selgitati kahes grupis- suured maakonnad ja väikesed maakonnad:

 

Suured maakonnad

I koht PÄRNU SVK 166 punkti

II koht TALLINNA SVK 162 punkti

III koht TARTU SVK 145 punkti

 

Väikesed maakonnad

I koht RAPLA SVK 161 punkti

II koht SAAREMAA SL 125,5 punkti

III koht JÄRVAMAA SL 119,5 punkti

 

Alade esikolmikud maakonniti

 

Rapla maakonnast oli võistlusele üles antud 101 sportlast ning võideti 69 medalit nii individuaal- kui meeskonnaaladelt: RAPLAMAA SPORTLASTE TULEMUSED

ESL 56. spordimängude tulemused on leitavad: bit.ly/ESL56

Pildigalerii leiad SIIT

Jaga seda postitust: