Sulgpalli maakonna meistrivõistlustel selgusid võitjad nii üksik- kui ka paarismängus

Sulgpalli maakonna meistrivõistlustel tuli meeste üksikmängus meistriks 14-aastane Karl Mattias Pedai, kelle edu konkurentide ees oli enam kui veenev. Naiste üksikmängus oli konkurentsi juba rohkem ning sealt väljus võitjana Eliis Nurmsoo.

Möödunud kahel nädalavahetusel selgitati Raplas ja Märjamaal välja Rapla maakonna meistrid sulgpallis. Esmalt toimusid pühapäeval, 30. aprillil maakonna meistrivõistlused üksikmängus Sadolini spordihoones ning seejärel 7. mail paaris- ning segapaarismängus Märjamaa spordikeskuses.
Rapla maakonna meistrivõistlusi korraldas Rapla sulgpalliklubi Valge Hani. Nii üksik- kui ka paarismängus võttis nendest osa 30-40 mängijat. Kuna võistlused toimusid erinevatel nädalavahetustel, osalejad suuresti kattusid.
Kõige talendikam ja osavam sulgpallur on Raplas üles kasvanud Karl Mattias Pedai. 14-aastane noormees on esindanud ka omavanuste Eesti koondist. Praegu elab ja treenib ta Tartus ning tema koduklubi on Eesti juhtiv sulgpalliklubi Triiton. Nii meeste üksikmängu kui ka paarismängu eel võis üsna kindlalt väita, et mõlemas võistlusklassis tuleb Pedai maakonna meistriks. Just nii läkski.
Meeste paarismängus oli tema partner Kairo Kadarpik, kes on ühtlasi sulgpalliklubi Valge Hani juhatuse esimees. Pedai mänguoskuste kohta ütles ta, et kuni ta veel Raplamaaga seotud on, talle siinkandis väärilist vastast ei leidu. Juba 14-aastase noormehena mängib ta Eesti esiliiga tasemel, mis on kõnekas näitaja.
Rapla maakonna meistrivõistlustel selgitatakse meistrid kahel tasemel, esiteks meistriliigas ja seejärel rahvaliigas. Miks see nii on? “Sulgpalli puhul on tegemist tehnilise alaga. Kui harrastaja läheb vastamisi mängijaga, kellel on kogemust kahe aasta võrra rohkem, siis ta ehmub ära. Tasemevahe on lihtsalt nii suur. Kui meil on eraldi rahvaliiga, siis on sulgpalli kergem populariseerida,” rääkis Kairo Kadarpik.

Rapla maakonna meistrid sulgpallis 2023

Meeste üksikmäng:
1. Karl Mattias Pedai
2. Margus Miller
3. Kairo Kadarpik
Naiste üksikmäng:
1. Eliis Nurmsoo
2. Janette Tiits
3. Evaliisa Poola
Meistriliiga naispaar:
1. Ly Tommingas, Janete Tiits
2. Eliis Nurmsoo, Evaliisa Poola
3. Ülle Laasner, Piret Pärnmaa
Meistriliiga meespaar:
1. Kairo Kadarpik, Karl Mattias Pedai
2. Keijo Valting, Margus Miller
3. Veiko Nurmsalu, Tanel Tiits
Meistriliiga segapaar:
1. Karl Mattias Pedai, Eliis Nurmsoo
2. Kairo Kadarpik, Ly Tommingas
3. Margus Miller, Evaliisa Poola

Statistikat

Üksikmängus osales kokku 30 mängijat: 19 meest, 11 naist.
18 meistriliigas (11 meest, 7 naist)
12 rahvaliigas (8 meest, 4 naist).

Paarismängudes osales kokku 21 paari:
11 naispaari (5 meistriliigas, 6 rahvaliigas)
10 meespaari (5 meistriliigas, 5 rahvaliigas)

Segapaarismängudes osales 20 paari:
12 meistriliigas (10 Rapla klubi, 2 Märjamaa klubi)
8 rahvaliigas (2 Rapla klubi, 6 Märjamaa klubi)

Link Raplamaa Sõnumid artiklile SIIN

Jaga seda postitust: